Bizler, İstanbul’un son köylüleriyiz:
Sarıyer S.S. Sarıyer ve Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifini, kısa adıyla sariyerbalkoop.org ; 2010’da Sarıyer Kaymakamlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü, Köye Hizmet Götürme Birliği ve  45 üretici ortaklığıyla kurduk. Bu örnek kamu, vatandaş işbirliğinin amacı; kaliteli ürününü direk tüketiciyle buluşturmak idi. Günümüzün tarım ve gıdadaki en büyük sorunu, üreticinin malı yok pahasına elden çıkarken, aracıların devreye girmesiyle pazarlarda ürünlerin cep yakması. Üstelik ürünlerin doğallığının bozularak bu süreçte tek tipleştirilmesi. Arıcılıkta aracıyı kaldıran sayesinde dayanışarak sariyerbalkoop.org ; Sarıyer’in Kuzey Ormanlarında, Bahçeköy, Zekeriyaköy, Sarıdağ, Garipçe, Demirciköy, Uskumruköy, Kilyos’a kadar uzanan sahada 3 bin kovan ile arıcılık yapmakta ve nadir bulunan arı ürünlerini üretmekteyiz. Kovanlarımızı yol ve tarım alanlarına en az 3 km uzaklıkta ormanın derinliklerine yerleştiriyoruz. Yüzyıllardır işletme dahi yapılmayan İstanbul Kuzey Ormanlarının zengin florasından süzülüp gelen bir bal sunuyoruz. Mavi, kırmızı, mor, lila, koyu renkli yer ve ağaçsı bitkilerden elde edilen ürünlerimizin analiz değerleri Türkiye’nin en seçkinleri yer alıyor. Çünkü, İstanbul Üniversitesi kitaplaştırdığı bir saha araştırmasında ballarımızın kaynağı olan İstanbul’un Kuzey Ormanlarında ballı bitkilerinden 83’ü sadece bu yörede yetişen (endemik), 2 bin 600 tür tespit etti. Bu çalışma Kooperatifimizin desteğiyle kitaplaştırıldı. 

                                                                                    Yakından gıda temini mucizesi

Kuruluş gayemiz; hiçbir endüstriyel, kimyasal madde ve malzeme kullanmadan doğal arı ve arı ürünleri üretmektir. Yaşınılan coğrafyaya en yakın kaynaktan gıda temininin mucizevi faydalarını bilim dünyası daha yeni keşfediyor. 

En fazla bilinen arı ürünü muhakkak ki bal. Oysa balın dışında arının bizlere sunduğu 10’dan fazla ürünü daha var. Bunlar besleyicilik, mineral,vitamin, enzimler ve  şifa gibi birçok  yönüyle keşfedilmeyi bekliyor. Eğer sizde nadir bulunan bu ürünleri arıyorsanız hepsini birden sariyerbalkoop.org‘den  ulaşabilirsiniz.

Biz son kırsal emekçilerin İstanbul’un Kuzey Ormanlarından yükselen sesini duyduysanız gelin tanışalım. Böylece satın aldığınız arı ürününün sağlından, kalitesinden ve kaynağından emin olun. Gıdayı tek tipleştiren sadece kara odaklanmış piyasaya karşı bir mum yaktık. Sizde bu ışığı taşır mısınız ?

    ÇÜNKÜ BİZ KOOPERATİFİZ !

41 sonuç gösteriliyor

41 sonuç gösteriliyor